king oyna

King Oyunu Nedir?

Özellikle king oyunu hakkında bilgisi bulunmayanlar tarafından soruların king oyunu nedir? sorusuna yanıt olarak king oyunu zeka ve yetenek gerektiren en eğlenceli bir iskambil oyunu olduğunu belirtebiliriz. 52 adet iskabil kağıdı ile 2 veya 4 oyuncu ile oynanan bu zevkli oyun 12 ceza ve 8 koz elinden meydana geliyor. King oyununda temel amaç oyunun sonunda puan toplamının 0 veya üzeri olmasıdır. Bu eylem ise koz ellerinde en fazla ve cezalarda en düşük olarak elde edilebilir.

King Oyunu Nasıl Oynanır?

Birçok king oyunu nedir? sorusu soranlar tarafından bu oyunun nasıl oynandığı hakkında bilgi elde etmeyi talep ediyorlar. King oyunu oldukça kolay bir oynanışa sahiptir. Dağıtıcı oyuncu tarafından her bir oyuncuya sırasıyla kart dağıtımı gerçekleştirilir. Her bir oyuncuya toplam olarak 13 adet iskambil kartı sunulur. Karo 2 iskambil kartına sahip olan oyuncu tarafından ilk oyunu açma hakkı elde edilir. King oyunu saat yönünde ters yönde ilerleme özelliğine sahiptir. Oyun sona erdiğinde sıradaki oyuncu tarafından yeni elin belirlenme hakkı elde edilir.

King Oyununda Ceza Oyunları

King oyununda ilk 4 elde ceza oyunu oynanması mecburidir. Oyunda toplam olarak 12 el ceza oyunu oynanır. King oyununda her bir oyuncunun üç kez olmak kaydıyla ceza oyunu uygulama hakkı bulunuyor. Ceza oyunlarında ceza haklarına sahip olan iskambil kartlarının tümü çıktığında geride kalan iskambil kartları ile oynanamaz ve bu durum neticesinde yeni bir el başlatılır. Oyunda toplam olarak 6 değişik türden ceza oyunu yer alıyor ve ikişer kez uygulanabilir. Ceza oynayacak oyuncu tarafından ceza oyunu dağıtılması sonunda dile getirebilir ve eli başlatabilir. Fakat oynamayı tercih ettiği oyun eğer önceki elde gerçekleştirildiyse zorunlu olarak farklı bir oyun tercihinde bulunması gerekiyor.

Online king oyunu nedir? sitemizden king oyunu takım halinde oynanabilir. Profesyonel king oyunu oynama sitemizin ziyaret edilmesini öneririz.

Bir önceki yazımız olan King Oyununa Üyelik Nasıl Oluşturulur? başlıklı makalemizde King Oyunu, King Oyununa Üyelik Nasıl Oluşturulur ve King Oyununa Üyelik Oluşturma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Eğlenceli King Oyunu Oynama Sitesi