King Oyna

King Oyunu Nasıl Oynanır?

okey oyna

Sitemiz içerisinde siz değerli ziyaretçilerimize king oyunundan çanak king oyununa, bilgisayar ile king oyunundan online king oyununa kadar birçok farklı oyun versiyonu sunuyoruz. Peki diğer kâğıt oyunlarından farklı olan king oyunu nasıl oynanır? İşte king oyunu ile ilgili detaylar:

King Oyunu Kuralları Nelerdir?

En az 4 kişi ile oynanan king oyunu, kuralları olan bir oyundur. Arkadaş grupları ve sanal oyun grupları arasında en çok oynanan oyun olarak bilinen king oyunu nasıl oynanır?

Oyun için gerekli olan araçlar, 52’lik iskambil kağıtları, puanlama için kağıt ve kalemdir. Toplamda 20 tur şartının sağlanması gerekilen oyun içerisinde belirli kurallar vardır. Kurallara göre oyun, 12 ceza 8 koz olmak üzere oynanır.Her oyuncunun toplamda 3 ceza ve 2 koz hakkı vardır.

King Nasıl Yapılır?

Oyun içerisinde koz aşamasında en çok, ceza aşamasında ise en az ceza alan ve en az el alarak oyunu bitiren kişi kazanır. Oyunun asıl amacı kupa papazı olan rıfkıyı almadan oyunu bitirmektir. Bu aşamada koz ile oyuna başlamak daha avantajlıdır. King yapmak isteyen oyuncu bu isteğini ilk başta belirtmelidir.

Belirli hamleler yapıldığında oyuncular eksi veya artı puan kazanmaktadır. King oyunu sitemiz içerisinde sizlere tamamen ücretsiz bir şekilde sunulmaktadır. King oyunu nasıl oynanır? ve bunun gibi daha fazla bilgiye sitemiz içerisinden ulaşabilir, king oyununu oynamak için Hemen Oyna seçeneğine tıklayabilirsiniz. Hemen Oyna butonuna bastıktan sonra ilgili king salonlarına yönlendirilecek ve sonrasında hemen oyununuzu oynamaya başlayabileceksiniz. Siz de king oyunu ve çeşitli versiyonları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. En eğlenceli online ve ücretsiz king oyunları çeşitleri için sizleri sitemize bekliyoruz.

Bir önceki yazımız olan King Oyunu Kuralları başlıklı makalemizde King, King Oyunu ve King Oyunu Kuralları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Eğlenceli King Oyunu Oynama Sitesi